אודות העמותה

עמותת "אופק לילדינו" הוקמה בשנת 1997 במטרה לענות על צרכיהם של ילדים עם עיוורון או לקות ראייה (כ-4,000 במספר בישראל) ובני משפחותיהם.

העמותה מהווה כתובת ראשונית ומרכזית להורי הילדים, והיא הארגון היציג בישראל. ברגעים הקשים, כמו גם בהתמודדות המתמשכת לאורך השנים ובנקודות זמן שונות, אל מול אתגרים חברתיים, חינוכיים, רפואיים, פסיכולוגיים ורגשיים, "אופק לילדינו" היא מקור תמיכה, תחושת שייכות וכוח מתמשך.

העמותה נותנת מענה חיוני לצורך במידע, הכוונה, תמיכה וייצוג בנוגע לדרכי ההתמודדות, השיקום והשילוב בחברה.

כמו כן, העמותה מהווה קהילה סולידרית, אכפתית ופעילה המעודדת קשר בין אלפי משפחות מכל המגזרים שלהן ילד עם עיוורון ולקות ראייה.

העמותה משרתת משפחות מהמרכז ומהפריפריה, חילונים, דתיים וחרדים, יהודים וערבים.
מרבית הכנסותיה של העמותה מתרומות. היא ממלאת תפקיד מרכזי במתן שירותים, ייעוץ, הדרכה והכוונה לקהילת אנשים עם עיוורון. העמותה פועלת מול הרשויות, הכנסת והמערכת המשפטית לקידום והבטחת זכויותיהם של ילדים עם לקויות ראייה ובני משפחותיהם.

אנו מאמינים כי ילדינו מסוגלים לא רק להשתלב בחברה אלא גם להיות מנהיגים ומובילים; אם נאמין בהם – הם יאמינו בעצמם ואז השמיים הם הגבול!

אנו פועלים לתמיכה וקידום הילדים כדי שיגדלו להיות בוגרים עצמאיים ותורמים לחברה, באמצעות מגוון תוכניות ייחודיות, המספקות מענה לצרכים שאינם נענים על ידי הממסד: "מצוינות באופק" – תוכנית במסגרתה ניתנים שיעורי עזר לילדים בביתם; התכנית "חלומות מוזיקליים", תוכנית המעניקה מערך שיעורי מוסיקה לילדים המפתחים את חוש השמיעה, יכולות מוסיקליות ותקשורתיות; התוכנית "עבודה באופק" – תוכנית רב-שנתית המכשירה נוער עם עיוורון או לקות ראייה לתעסוקה, הכוללת השמה לתקופה של שבועיים במהלך חופשת הקיץ ועוד.

מפגשי הורים
פעילויות מיוחדות
פעילות הסברה
משתתפת בתוכנית עבודה בקיץ