הכירו את רועי לדרמן מירושלים

רועי לדרמן

על עצמי קוראים לי רועי לדרמן, אני עיוור מלידה, יש לי אחות תאומה, שמה טל, גם היא עיוורת מלידה. לאחרונה היא סיימה לימודי עבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית.

חינוך לכל אורך הדרך השתלבתי בבתי ספר רגילים, גם ביסודי וגם בתיכון. ביסודי היו שנים טובות אך היו גם לא מעט קשיים. בתיכון היה לי יותר טוב, האווירה הייתה טובה, והיו לי יותר חברים.

התמודדויות במהלך שנות הלימודים עשיתי כמיטב יכולתי כדי שיהיו לי כמה שיותר חברים רואים. בשנים הראשונות של בית הספר היסודי, היעד היה נראה לי קל להשגה אך בגילאים הבוגרים יותר, הרגשתי שאני צריך להשקיע מאמצים הולכים וגדלים כדי להשיגו.

שירות את השירות הלאומי עשיתי במסגרת מכינת כנפיים שזו תוכנית להכשרת עיוורים ובעלי מוגבלויות אחרות לחיים עצמאיים. השירות הלאומי נמשך שנתיים. את השנה השנייה עשיתי במסגרת מרכז יום לקשיש. לקחתי על עצמי להעביר פעילויות שונות לקשישים (פינות אקטואליה בהן אני מסביר להם על אירועי היום והכנת חוברת של סיפורי עלייה של קשישים). בהתחלה היו כאלה שחששו מהמגבלה או לא האמינו שאני יכול להועיל להם ולכן נרתעו מלשתף איתי פעולה, אך עם הזמן הם נפתחו ובסופו של דבר הצלחתי ליצור חוברת של עשרה סיפורי עלייה.

כיום בימים אלה אני לומד עריכה לשונית במכללת דוד ילין בירושלים ואני בוגר החוג לפוליטיקה ותקשורת של המכללה האקדמית הדסה. אחרי סיום התואר פניתי לחיפוש עבודה.  חיפשתי עבודה בתחומי כתיבה עיתונאית וכתיבה ועריכה של תכנים. תחומים אלה עניינו אותי מאז התיכון. ידעתי שחיפוש עבודה בתחום התקשורת הוא תהליך קשה בגלל דרישות אובייקטיביות כמו ניסיון ולי כעיוור מלידה על אחת כמה וכמה. אחרי מספר חודשים של התמקדות בתחום התקשורת והיעדר תשובות הבנתי שאולי אני אצטרך לשים בצד את השאיפות והחלומות שלי והתחלתי לחפש עבודה בשירות לקוחות אבל גם בתחום זה לא מצאתי תעסוקה, בעיקר בגלל בעיות נגישות. חשבתי שחיפוש העבודה יימשך עוד שנים אבל אחרי עשרה חודשי חיפוש מצאתי עבודה חלקית בחברה שמספקת שירותי תוכן לאתרי אינטרנט, בה אני עובד בחצי השנה האחרונה.

החלום שלי להשתלב בתחומי הכתיבה והעריכה, למצוא עבודה קבועה ומכבדת, עם תשורה יפה. בנוסף לעבור לגור בדירה משלי שיהיה לי בה נחמד וכמובן- למצוא חברה לחיים.

מסר לסיום יש לכולנו רגעים קשים לאורך הדרך, מצד אחד אי אפשר להתעלם מהם אך מצד שני חשוב לזכור שלהישבר זו לא אופציה.