גיא ממן

שמי גיא ממן, יליד שנת 1988, מלחין ומעבד מוזיקאי, פסנתרן ויוצר. אני ילד ראשון במשפחה, נולדתי עם בעיית ראייה שנבעה מפגות. עין אחת עיוורת והשנייה קצרת רואי.

כבר מילדות, המוזיקה הינה חלק בלתי נפרד מחיי. המוזיקה מהווה בשבילי כלי לביטוי עצמי, פיתוח יכולות אישיות ובניית ביטחון עצמי. כבר מגיל שלוש התחלתי להתעניין בנגינה על אורגן, דבר שהתפתח והפך לרציני יותר עם השנים. בבית הספר השתתפתי בטקסים וניגנתי בפסנתר ואורגן בלי ניסיון קודם. בנוסף, התחלתי לאסוף כלי נגינה וללמוד לנגן עליהם באופן עצמאי למשל, חליליות, כלי הגשה , כלי פריטה אקזוטיים ועוד.

בהגיעי לשירות לאומי, תפקדתי כמורה למוזיקה בבית חינוך לעיוורים, דרכם הכרתי את "אופק לילדינו" בכלל, ואת התוכנית המוזיקה "חלומות מוסיקליים" בפרט.

הצטרפתי לצוות המוזיקה שרק החל את דרכו, במסגרתו הפקנו אלבום "דברים ששומעים מכאן". התגובות שקיבלתי על השיר שחיברתי במסגרת האלבום, שכנעו אותי ללמוד מוזיקה באופן מקצועי. פניתי לאקדמיה למוזיקה, אך בפעם הראשונה לא התקבלתי בשל חוסר ברקע ובידע מוזיקלי. לא וויתרתי, והשלמתי במשך שנה ידע שמרבית האנשים רוכשים במשך ארבע שנים. את הידע רכשתי דרך מורים פרטיים, מקהלה שחברתי אליה וקורס בתל אביב.

לאחר שצברתי את הידע הנדרש, פניתי בשנית לאקדמיה למוזיקה והתקבלתי ללימודים במסלול לקומפוזיציה (הלחנה).

היום, אני בוגר מסלול לקומפוזיציה, מורה פרטי לפסנתר, יוצר ומופיע עם שירים מקוריים משלי. בנוסף, אני עדיין חבר בצוות מוזיקה במסגרתו אני וחברי הצוות מקדמים את התוכנית "חלומות מוסיקליים".

גיא ממן