טכנולוגיה מסייעת

הטכנולוגיה המסייעת לאנשים עם עיוורון או לקות ראייה התקדמה מאוד בשנים האחרונות ומאפשרת לאדם עם לקות ראייה נגישות למסמכים, לאינטרנט וכמעט לכל היישומים כמו לאדם רואה. השימוש בטכנולוגיה מסייעת לילדים עם עיוורון או לקות ראייה הוא חיוני החל מהגיל הרך, והפך להיות  מרכיב מרכזי להשתלבות חברתית (עם התפתחות המדיות החברתיות ובמיוחד אלו בהן פעילים בני הנוער). ללא הטכנולוגיה הילדים לא יכולים להשתלב, להתקדם, להבטיח את עתידם כבוגרים עצמאיים וכאנשים תורמים לחברה.

אנו פועלים להסתכלות רחבה יותר ויצירת חזון המתייחס לקיומה והתפתחותה של טכנולוגיה רחבה ועדכנית, הנותנת פתרונות לכל הגילאים ותורמת להשתלבותם של הילדים בחברה.

עזרים

בשוק קיימות מספר חברות המייבאות, מייצרות ומשווקות ציוד טכנולוגי מותאם לאנשים עם מוגבלות. ניתן להיכנס לאתרי האינטרנט שלהם כדי לקרוא ולהתרשם: חי כהן טכנוויז'ן, לטס טוק, לראות פלוס, תשר געש, הייסיט, מהלב, פרויקט ריי, אורקם, דגש.

במרכז לעיוור בישראל קיימת חנות עזרים בה ניתן לרכוש עזרי ראייה ועזרים בתחומי החיים השונים (ניידות, התמצאות, בישול, טיפול אישי ועוד). לבעלי תעודת עיוור ניתנת הנחה ברכישת חלק גדול מן המוצרים. לכניסה לאתר המדור למכשירי עזר.

המרכז לעיוור בישראל מרכז רשימה של אנשים שמוכרים ציוד משומש (יד שנייה), הרשימה מתעדכנת מעת לעת. המכירה ואיכות הציוד באחריות המוכר והקונה. לצפייה ברשימה לחצו כאן.

תמיכה טכנית

9366* – מוקד שירות ותמיכה למשתמשי מחשב, טלפונים חכמים ועזרים אלקטרוניים המותאם לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה מופעל על ידי עמותת מגדל אור. השירות ניתן ללא עלות. לחצו על הקישור לפרטים נוספים.

5437* – מוקד תמיכה ושירות טכני לתלמידים עם לקות ראייה, מופעל על ידי עמותת מגדל אור ומשרד החינוך. המוקד מציע שירות טלפוני ותמיכה טכנית בכל הקשור לשימוש בציוד טכנולוגי וכולל: תמיכה טכנית במערכת ההפעלה, גלישה באינטנרט, תוכנות אופיס, הדרכה טכנית על שימוש ב: קוראי מסך, מנועי דיבור, תוכנות הגדלה וסריקה, צגי ברייל, מדפסות ברייל, טמ"סים, וטלפונים חכמים. השירות ניתן ללא עלות.
לחצו על הקישור לפרטים נוספים.

אפליקציות נגישות

קישורים לרשימת אפליקציות ומשחקים נגישים בסמארטפון:

התנסות בזכוכית מגדלת
התנסות בקורא צבעים
שימוש בטכנולוגיה מסייעת