התכנית חלומות מוזיקליים- הנגשת עולם המוזיקה

עולם המוזיקה משמעותי ביותר עבור ילדים עם עיוורון ולקות ראייה.

המוזיקה משמשת כאמצעי לחיזוק אישי, פיתוח יצירתיות ומסוגלות אישית, אמצעי להתערות חברתית כתחום המאפשר תחרות שוויונית עם שאר האוכלוסייה ועוד.

בנוסף המוזיקה הינה שדה אומנותי המאפשר יצירה בלתי אמצעית ללא סיוע מהחברה הסובבת.

לימוד מוזיקה מפתח ומחדד את חוש השמיעה וחיוני במיוחד לאוכלוסיית האנשים עם עיוורון ולקות ראייה, אשר חוש זה משמש עבורה פעמים רבות כתחליף לחוש הראייה.

תכנית "חלומות מוזיקליים" מעוררת התלהבות וציפייה בקרב משפחות העמותה הרואות בתכנית פתח לילדיהם במטרה להיחשף לעולם המוזיקה ומינופה לצמיחת הילדים והתקדמותם.

במסגרת תכנית "חלומות מוזיקליים", אנו פועלים בכמה מישורים על מנת להעשיר את עולמם של ילדי העמותה ולקדמם דרך עולם המוזיקה:

 

תכנית "חלומות מוזיקליים" (ההרשמה לתכנית לשנת 2023-2024 הסתיימה)

במסגרת תכנית זו זוכים הילדים ובני הנוער המשתתפים בתכנית לסבסוד שיעורי נגינה ופיתוח קול.

התלמידים המשתתפים בתכנית לומדים בקונסרבטוריונים ומתנ"סים וכן עם מורים פרטיים מכל רחבי הארץ וזוכים לתמיכת העמותה בתחום חשוב זה ולסבסוד של כ-55% משכר הלימוד.

בנוסף, לעמותה שיתוף פעולה ארוך שנים עם האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, קרן אדלשטיין- קרן ירושלים, במסגרתו אנו מחברים בין סטודנטים למוזיקה לבין ילדי העמותה, תמורת מלגה.

כל סטודנט המשתתף בתכנית מלמד שני ילדים שיעור שבועי תמורת מלגה. הילדים נהנים משיעור איכותי והסטודנטים מספרים על חוויה מיוחדת ומעשירה.

הסטודנטים זוכים להכשרה מטעם צוות העמותה הכוללת היכרות עם עולם העיוורון ולקויות הראייה, מפגש עם מורים מנוסים בתחום הוראת המוזיקה לצעירים עם לקות ראייה ומוזיקאים עם לקות ראייה, במטרה לתת להם כלים וידע בעבודה עם אנשים עם לקות ראייה.

התכנית מתקיימת תודות לתמיכתה הנדיבה של קרן "ראות ורעות" ע"ש חנה הרדוף ז"ל.

 
קונצרט שנתי למשתתפי התכנית

אחת לשנה אנו נפגשים לערב מרגש בו ניתנת במה לתלמידי התכנית להופיע בפני משפחותיהם ומשפחות חבריהם לתכנית, להכיר משפחות נוספות ולחלוק עם כולם את פירות הלימוד בו השקיעו במהלך השנה שחלפה.

מאגר מידע לימודי מוזיקה
צוות פעולה בנושא מוזיקה יצר מאגר מידע נרחב שמאגד בתוכו תוכן הנוגע ללימודי מוזיקה בקרב ילדים עם עיוורון ולקות ראייה. אנו מזמינים אתכם להשתמש במאגר על מנת לקבל מידע מגוון ומעודכן אודות: מרכזים ללימוד מוזיקה, המלצות למורים לנגינה בעלי ניסיון רלוונטי, שיטות ייחודיות ללימוד ילדים עם לקות ראייה, סיפורים אישיים, טיפים ללימוד מוזיקה, מקהלות וקונסרבטוריונים בהם ניתן להשתלב ועוד. את החומרים השונים כתבו מוזיקאים, אנשי מקצוע וידידי העמותה.

דיסק "דברים ששומעים מכאן"

בשנת 2009, הופק דיסק בו יצירות וביצועים של אמנים צעירים עם עיוורון ולקות ראייה, על מנת לתת במה וחשיפה לאותם מוזיקאים בקרב הציבור הרחב. ההכנסות ממכירת הדיסק הן לטובת קרן "חלומות מוזיקליים" שמטרתה לסייע בהנגשת המוזיקה לילדים צעירים.

ניתן לקנות את הדיסק במשרדי העמותה, בטלפון 02-6599553.

 
צוות היגוי ופעולה

הצוות מורכב מהורים, מוזיקאים ואנשי מקצוע ופועל לפיתוח וקידום תחום המוזיקה בעמותה.

בין היתר עובד הצוות על הרחבת מאגר המידע, מחקר מלווה לתכנית "חלומות מוזיקליים", הפקת ערבי התרמה לתכנית, ארגון הקונצרט השנתי ועוד.

משתתפת בקונצרט המוזיקה 2015

לפרטים ויצירת קשר-

טליה 

רכזת התכנית

050-5272200, 02-6599553

talia@ofekl.org.il

קונצרט מוזיקה 2015

קרן ראות ורעות